Search
Close this search box.

دندانپزشکی بدون درد با لیزر | مزایا

دندانپزشکی با لیزر، بدون درد و با عوارض کمتر

بسیاری از بیماران به دلیل داشتن خاطرات دردناک در زمان مراجعه به دندانپزشکی و تجربه صدا های بلند یا ارتعاشات مته و عوارض بعد از گرفتن خدمات دندانپزشکی مانند خونریزی یا زمان بهبود طولانی، در زمان مراجعه به مطب دندانپزشک اضطراب و ترس را تجربه می کنند.

حتی اگر سال ها پیش این اتفاق افتاده باشد، تنها یک خاطره نیز می‌تواند مانع از مراجعه بزرگسالان به دندانپزشکی شود. این امر بیماران را در معرض مشکلاتی قرار می دهد که می تواند به دندان های آن ها آسیب برساند.

اضطراب دندانپزشکی یک مسئله رایج برای بسیاری از افراد است. به همین دلیل، دندانپزشکان به روش درمانی نیاز دارند که درد و عوارض کمتری را برای بیماران داشته باشد.

در اینجا می خواهیم در مورد دندانپزشکی بدون درد و با عوارض کمتر با استفاده از لیزر صحبت کنیم. سال ها است که دیگر از لیزر تنها برای برش چوب و فلز استفاده نمی شود و کاربرد های بیشمار آن بسیاری از فعالیت ها را آسانتر کرده است. یکی از کاربرد های لیزر در دندانپزشکی است.

لیزرها به اندازه مته دندانپزشکی درد ایجاد نمی کنند و بسیاری از افراد در طول عمل نیاز به بی حسی ندارند (قابل توجه افرادی که بی حسی و تزریق را دوست ندارند). همچنین به اندازه مته سر رو صدا ندارند و عوارض (مانند خونریزی) کمتری را به همراه دارند.

در مورد لیزر در دندانپزشکی سوالاتی اینچنین ممکن است  پیش بیاید.

 • از لیزر برای چه خدماتی استفاده می شود؟
 • نحوه عملکرد لیزر برای داشتن تجربه دندانپزشکی بدون درد به چه صورت است؟
 • مزایا و معایب آن چیست؟
 • آیا استفاده از لیزر خطراتی را به همراه دارد؟

در ادامه ما به بررسی کاربرد لیزر در دندانپزشکی خواهیم پرداخت و سعی خواهیم کرد به این سوالات پاسخ دهیم.

مزایای استفاده از لیزر

download 1

 

همانطور که گفته شد استفاده از لیزر در برخی از روش های دندانپزشکی بسیار رایج شده است. لیزرها به اندازه مته درد ایجاد نمی کنند. همچنین صداهای بلند یا ارتعاشاتی که باعث ایجاد اضطراب در برخی بیماران می شود، ایجاد نمی کنند.

همچنین لیزر نسبت به روش های دیگر باعث خونریزی کمتری می شود. آن ها برای کار بر روی بافت نرم که مستعد خونریزی بیش از حد است عالی هستند. خونریزی کمتر احتمال سرایت عفونت به سایر نواحی دهان را به حداقل می رساند.

با این حال، لیزر دندانپزشکی به دندانپزشکان دقت بیشتری در طول عمل می دهد. به طور کلی می توان از لیزر دندانپزشکی برای حفظ سلامت دهان و دندان شما بدون ایجاد درد غیر ضروری استفاده کرد.

لیزر دندانپزشکی چگونه کار می کند؟

لیزرهای دندانی با تمرکز یک پرتو بسیار کوچک و در عین حال شدید از انرژی نور برای درمان برخی مشکلات عمل می کنند. لیزر دندان به راحتی قابل کنترل است و به دندانپزشک این توانایی را می دهد که خدمات دندانپزشکی را با دقت بیشتری انجام دهد.

نوع درمان مورد نیاز تعیین می کند که دندانپزشک از کدام نوع لیزر، لیزر بافت نرم و یا سخت، استفاده کند.

از لیزر برای درمان چه مشکلاتی استفاده می شود؟

images 1

در زیر لیست کوتاهی از مشکلات دندانپزشکی که لیزر می تواند درمان کند آورده شده است:

 • رفع بیماری و التهاب لثه
 • درمان عفونت های کانال ریشه
 • درمان آفت و تبخال و زخم
 • اصلاح طرح لبخند
 • درمان سطحی پوسیدگی و آماده کردن دندان برای قرار دادن مواد پرکننده و سفت کردن این مواد
 • تسریع بهبود محل دندان کشیده شده
 • کانتورینگ لثه، فرنکتومی و برداشت بافت و رفع بدرنگی لثه و ….

آیا استفاده از لیزر برای خدمات دندانپزشکی خطراتی را در بر دارد؟

توصیه می شود در زمان کار با لیزر دندانپزشکی بطور مستقیم به آن نگاه نکنند و همه افراد حاضر در محل از عینک های مخصوص استفاده کنند.

توصیه ها

اجازه ندهید ترس از دندانپزشکی شما را از مراقبت از دندان هایتان باز دارد. ما نیز راهکارهایی برای تجربه درد کمتر داریم. اگرچه ممکن است لیزر دندان کاملاً بدون درد نباشد، اما نسبت به روش های سنتی درد کمتری داشته و دقیق تر است. همچنین خونریزی کمتر بوده و نیاز کمتری به بی حسی وجود خواهد داشت.

اگر مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیزر دندانپزشکی هستید، لطفا با مطب ما تماس بگیرید. تنها کافی است یک بار به دندانپزشک متخصص لیزر و مدرس دوره های کاربرد لیزر در دندانپزشکی “دکتر علیرضا میرزائی “مراجعه کنید تا به مزایای این فناوری پی ببرید.

دکتر علیرضا میرزائی
 • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWT آخن آلمان
 • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
 • مدرس رسمی Institute of Esthetic & Restorative Dentistry آلمان
 • مدرس بخش لیزر آکادمی اندودانتیکس های ایران

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند ، بازسازی دندان های از دست رفته و تجربه دندانپزشکی بدون درد با مطب دکتر علیرضا میرزائی ۰0114423450322391662 –021 تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

Choose your preferred day and time.

Contact you – free consultation