Search
Close this search box.

لیفت لثه (افزایش طول تاج دندان) با استفاده از لیزر اربیوم

لیفت لثه (افزایش طول تاج دندان) با استفاده از لیزر اربیوم

فناوری لیزر به عنوان یک روش جدید در دندانپزشکی مورد توجه ویژه قرار گرفته است. در بین انواع مختلف لیزرها، لیزرهای اربیوم برای مدیریت همزمان بافت نرم و سخت دهان مورد توجه ویژه قرار گرفته است. کاربرد این لیزر در موارد مختلف مانند لیفت لثه است. در ادامه قرار است در مورد جراحی لیفت لثه، ضرورت آن و استفاده از لیزر اربیوم برای این کار صحبت کنیم.

مزایای استفاده از لیزر

دندانپزشکی مدرن مبتنی بر روش های ایمن و حداقل تهاجمی است. برای دستیابی به این هدف ابزارها و مواد جدیدی ساخته شده است. یکی از این ابزارهای جدید لیزر است که در بسیاری از زمینه های دندانپزشکی مانند رفع پوسیدگی، بلیچینگ دندان، افزایش طول تاج دندان (CL)، ترمیم، جراحی ریشه و ایمپلنت مفید است.

برخی از مزایای لیزر نسبت به روش های دیگر ایمنی، کاهش درد، راحتی کار، کاهش صدا و ارتعاشات و اثر بخشی بهینه و بهبودی سریع، خونریزی بسیار کم و عوارض بسیار کم بعد از جراحی است.

لیفت لثه

12

لیفت لثه به دلایل مختلفی (در ادامه به آن ها اشاره می شود) انجام می شود. این کار با استفاده از روش سنتی و یا با لیزر انجام می شود. با توجه به مزایای استفاده از لیزر تاکید در این مقاله بر استفاده از لیزر است.

زیبایی: لیفت لثه را می توان برای کاهش یا حذف لبخند لثه ای و همچنین گاهی اوقات در صورتی که لثه متعادل یا متقارن نباشد استفاده کرد.

کاهش تورم اضافی لثه: برخی از دارو هایی که برای کنترل فشار خون بالا (مانند نیفدیپین، آملودیپین) و صرع استفاده می‌شوند، می‌توانند منجر به تورم بیش از حد لثه ها شوند. این مشکل به نوبه خود می تواند منجر به پوسیدگی و بیماری جدی تر لثه شود. برداشتن این بافت اضافی با استفاده از لیزر یک روش بسیار غیر تهاجمی و راحت است.

دندان های شکسته یا پوسیده: گاهی اوقات زمانی که دندانی در سطح لثه شکسته یا پوسیده شده است، ترمیم آن دشوار است. با استفاده از لیزر و افزایش طول ریشه، می توانیم ریشه را به راحتی و به طور قابل پیش بینی نمایان کرد. جراحی که به طور سنتی انجام می شود آسیب زا است و نیاز به بخیه داشته و ناراحتی قابل توجهی بعد از عمل دارد. با لیفت لثه با استفاده از لیزر اربیوم حتی گاهی نیاز به مسکن وجود ندارد و فرد ناراحتی احساس نمی کند.

جراحی افزایش طول تاج ( لیفت لثه) با لیزر اربیوم

مزیت استفاده از لیزر اربیوم

توصیه می شود برای لیفت لثه از لیزر اربیوم استفاده می شود. زیرا کار با دیود با استفاده از گرما باعث آسیب بسیار بیشتری نسبت به لیزر اربیوم سرد می شود. چرا که اگر لیفت لثه جزئی نباشد در زمان استفاده از لیزر دیود نیاز به تزریق وجود دارد و ممکن است پس از عمل التهاب و درد نیز وجود داشته باشد.

همچنین اگر فقط برداشتن لثه مورد نیاز است، لیزر دایود انتخابی مناسب است ولی در برخی از موارد برای حفظ سلامت پریودنتال نیاز به بازسازی لثه و استخوان وجود دارد. در این حالت اربیوم، انتخاب می شود زیرا لیزر بافت سخت و نرم است.

دکتر علیرضا میرزائی
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWT آخن آلمان
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • مدرس رسمی Institute of Esthetic & Restorative Dentistry آلمان
  • مدرس بخش لیزر آکادمی اندودانتیکس های ایران

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند ، بازسازی دندان های از دست رفته و تجربه دندانپزشکی بدون درد با مطب دکتر علیرضا میرزائی ۰0114423450322391662 –021 تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

Choose your preferred day and time.

Contact you – free consultation