ونیر دندان چیست ؟

ونیر چیست ؟

دندان های فرسوده، ترک خورده یا لکه دار می‌توانند باعث شوند که حسی خودآگاه از لبخند زدن با دوستان یا به اشتراک گذاشتن احساسات شما جلوگیری کند.

ونیرها پوسته های پرسلنی هستند که می توانند برای پنهان کردن طیف گسترده ای از مشکلات دندان از جمله لب پر شدگی، ترک خوردگی، ناهماهنگی و لکه های سرسخت استفاده شوند. این درمان اغلب در گستره اصلاح لبخند گنجانده می شود.

دندانپزشکان در ساخت ونیر های پرسلن برای پوشاندن عیوب زیبایی و نمایاندن لبخندی زیباتر و متقارن استاد هستند. ونیرهای پرسلن می توانند به طرز چشمگیری لبخند شما را زیباتر کنند.

تکنولوژی به جایی رسیده است که حتی می‌توان پیش نمایش دیجیتالی لبخند جدیدرا پیش از درمان مشاهده کرد.

ویژگی های ونیرها

کامپوزیت

کاربردهای زیادی دارند.

همانطور که در بالا هم اشاره شد از ونیرها برای پوشاندن مشکلات گسترده دندانی استفاده می شود.

ظاهر طبیعی را ارائه می دهند.

پرسلن، این ماده پیچیده، خواص مینای طبیعی دندان را تقلید می کند به طوری که ظاهر ونیر های دندانی بسیار شبیه دندان های طبیعی است.

قوی و بادوام هستند.

در حالی که پوسته های پرسلن فوق العاده نازک هستند، در عین حال به طور قابل توجهی قوی می باشند. با مراقبت مناسب، ونیرهای دندانی می توانند ۱۰ سال یا بیشتر بدون شکستگی یا لک شدن دوام بیاورند.

همانطور که گفته شد ونیرها با اینکه بسیار کوچک هستند اما تاثیر زیادی در ظاهر لبخند فرد دارند. پس بهتر است از بهترین مواد پیشرفته ای استفاده شود که می توان گفت قابل تشخیص از مینای طبیعی دندان نیستند.

همچنین برای دقت کار و در نظر گرفتن کوچکترین جزئیات از فناوری پیشرفته مانند اسکنرهای سه بعدی مخروطی استفاده شود تا لبخند با دقت طراحی شود.

دکتر علیرضا میرزائی – جراح دندانپزشک

  • مدرس ‌‌پژوهشگر
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWTH آخن آلمان
  • مدرس رسمی بخش لیزر دانشگاه RWTH آخن آلمان
  • پژوهشگر مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • عضو هیات علمی انستیتو لیزر AALZ آلمان
  • مدرس رسمی و بین المللی کمپانی WOOD PECKER در سال ۲۰۲۳

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند و بازسازی دندان های از دست رفته با روش کاشت ایمپلنت دندان با مطب دکتر علیرضا میرزائی   ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴  تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در  فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

روز و ساعت پیشنهادی خود را انتخاب کنید.
تماس با شما – مشاوره رایگان