Search
Close this search box.

درمان آفت و تبخال با لیزر

12

تخمین زده می‌شود که در سراسر جهان 3.7 میلیارد نفر از افراد زیر50 سال (67%) به عفونت ویروس هرپس سیمپلکس 1-HSV مبتلا هستند، که در درجه اول بر لب ها تأثیر می‌گذارد و موجب تبخال یا تاول لب می شود. البته می تواند برای فرد بسیاری علائم خفیف تا شدیدی ایجاد کند که همراه با تاول ها یا زخم های دردناک در محل عفونت است.

همانطور که می دانید درمان های مختلفی برای کم کردن علایم تبخال وجود دارد که هر کدوم دارای مزایا و معایبی است. در این راستا ما قصد داریم در این مقاله در مورد روش های سنتی و همچنین نوین درمان تبخال صحبت کنیم.

تاکید این مقاله بر روی درمان تبخال با لیزر است که بسیار مورد استقبال بیماران قرار گرفته است.

ویدئو درمان تبخال با لیزر _ دکتر علیرضا میرزایی

روش های درمان تبخال کدامند؟

داروهای ضد ویروسی مانند آسیکلوویر، فامسیکلوویر و والاسیکلوویر که به صورت قرص، کپسول و پماد های موضعی موجود می‌باشند، رایج ترین دارو ها هستند. این دارو ها می توانند به کاهش شدت و دفعات علائم کمک کنند، اما نمی توانند عفونت را درمان کنند.

امروزه یک درمان جایگزین برای عفونت هرپس سیمپلکس لیزر دایود است.

مزایای درمان تبخال با لیزر چیست؟

همانطور که می دانید سال ها است که از لیزر در انواع خدمات دندانپزشکی استفاده می شود. یکی از کاربرد های لیزر استفاده از آن در درمان تبخال است. این گزینه درمانی عملکرد سلول و بافت را تغییر می‌دهد و زمان بهبودی را کاهش می‌دهد. با لیزر درمانی، زمان بهبودی ضایعه تبخال ممکن است 10 تا 14 روز کاهش یابد و درد و ناراحتی ناشی از آن نیز کمتر خواهد بود.

لیزر با چه فرآیندی به بهبودی تبخال کمک می کند؟

انرژی لیزر ویروس سطحی را از بین می برد و در نتیجه ضایعه را غیرفعال می کند. در این فرآیند، انتهای عصب سوزانده می‌شود و به علائم بیمار اجازه رفع شدن می‌دهد. کاهش زمان بهبودی به دلیل فرآیند فتوبیومدولاسیون (PBM) است. این فرآیند شکلی از درمان با نور مادون قرمز در طول موج خاصی است که سلول ها را برای التیام طبیعی و کاهش درد تحریک می‌کند. بهبود زخم با تشکیل فیبروبلاست ها، تحرک کراتینوسیت های انسانی، ترویج اپیتلیزه شدن زود هنگام و افزایش نئوواسکولاریزاسیون افزایش می یابد.

کلینیک دکتر میرزایی و سال ها تجربه در زمینه کار با لیزر

جناب آقای دکتر میرزایی دارای سال ها تجربه در زمینه کار با لیزر در دندانپزشکی است. ایشان جراح دندانپزشک دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWTH آخن آلمان بوده و مدرس رسمی و بین المللی کمپانی Woodpecker در سال 2023 هستند.

در راستای ارائه خدمات دندانپزشکی به بهترین شکل کلینیک اقدام به خرید دستگاه لیزر آبی D-Blue Laser کرده است که بهترین و کامل ترین دستگاه لیزر دایود دنیا و تولید کمپانی Woodpecker است.

 

دکتر علیرضا میرزائی
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWT آخن آلمان
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • مدرس رسمی Institute of Esthetic & Restorative Dentistry آلمان
  • مدرس بخش لیزر آکادمی اندودانتیکس های ایران

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند ، بازسازی دندان های از دست رفته و تجربه دندانپزشکی بدون درد با مطب دکتر علیرضا میرزائی ۰0114423450322391662 –021 تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

Choose your preferred day and time.

Contact you – free consultation