روکش های زیبایی

روکش کامپوزیت

کامپوزیت ها به عنوان مواد ترمیمی سفید یا همرنگ دندان شناخته می شوند که به جای ترمیم های لمینت قدیمی (مواد نقره ای) یا روکش های چینی زیبا (لمینت ها)، بریج های الیافی (فیبر بریج) استفاده می شوند. ونیر کامپوزیت روشی بسیار جدید برای سفید کردن و داشتن لبخندی زیبا است.

دندانپزشکی ترمیمی – زیبایی

دندانپزشکی مدرن راه های زیادی را به دندانپزشک شما ارائه می دهد تا دندان های شما را تا حد امکان طبیعی ترمیم کند. ترکیبی از تکنیک های پیشرفته برای چسباندن مواد به سطح دندان و تولید مواد بسیار بادوام، رنگ دندان و دندان مانند، به تدریج جایگزین ترمیم های کامپوزیت نقره ای شده است. در اینجا برخی از مواد و روش های مدرن آورده شده است :

کامپوزیت ها :

کامپوزیت ها که به عنوان ترمیم های سفید یا همرنگ دندان شناخته می شوند، به سرعت توسعه یافته اند به طوری که اگر توسط یک شرکت معتبر ساخته شده باشند و با تکنیک حساسی که توسط دندانپزشک کارخانه ای توصیه شده باشد، می توان آنها را با خیال راحت با ترمیم جایگزین کرد. آمالگام قدیمی (ماده نقره) از آنها استفاده می کرد. بسیاری از ترمیم ها را می توان با این مواد چه در دندان های جلو (جلو) و چه در دندان های خلفی (عقب) ترمیم کرد. مزیت ترمیم با این مواد نه تنها شکل و رنگ زیبای آنهاست، بلکه برای ترمیم با این مواد دندان کمتر بریده می شود و بافت آن بیشتر حفظ می شود. علاوه بر این، این مواد به دلیل چسبندگی (چسبیدن) به دندان، ساختمان را تقویت می کنند .

ونیر کامپوزیت
روکش های زیبایی 2

ونیرهای کامپوزیت :

در دندان های قدامی که شکل، رنگ، اندازه و موقعیت مناسبی ندارند و امکان ارتودنسی برای بیمار وجود ندارد یا ارتودنسی به تنهایی برای بازگرداندن زیبایی کافی نیست، می توان از مواد همرنگ در روش کامپوزیت ونیر استفاده کرد. اگر دندان‌ها پوسیدگی یا ترمیم‌های قدیمی بدرنگ و معیوب نداشته باشند، نیازی به بی‌حسی نیست و دندان اصلا بریده نمی‌شود و سطح آن برای چسبندگی بیشتر کمی زبر می‌شود. سپس به کمک رنگ های مختلف مواد همرنگ و همرنگ دندان ها را به دلخواه شکل می دهند. این درمان به یک جلسه زمان نیاز دارد و در صورت تمایل بیمار می تواند در جلسه بعدی نیازهای زیبایی خود را بیشتر تامین کند .
پس از درمان، بیمار باید پس از مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چای، قهوه یا غذاهایی مانند پفک و غذاهای حاوی زعفران یا رب گوجه فرنگی و یا مواد مشابه، دهان خود را شستشو دهد و از مسواک زبر استفاده نکند .

لمینت یا چینی (لمینت):

لمینت لایه نازکی از چینی پخته است که می توان آن را با ناخن مصنوعی که به دندان می چسبد مقایسه کرد. مزیت این روش در کوتاه کردن دندان (به اندازه قسمتی از مینای دندان) و رنگ شفاف و طبیعی آن است که با آن می توانید لبخندی بسیار جذاب به فرد هدیه دهید .
از این روش برای اصلاح موارد زیر استفاده می شود :

  • شکل و رنگ دندان های جلویی و درمان تغییر رنگ دندان ها
  • شکستگی ها را ترمیم کنید و فاصله بین دندان ها را ببندید
  • تغییر موقعیت دندان ها و اصلاح سایر ناهنجاری های دندان های جلویی

پس از برش، دندان ها قالب گیری می شوند و به لابراتوار فرستاده می شوند تا در صورت مناسب بودن، در صورت مناسب بودن، در جلسه بعد روی سطح دندان چسبانده شوند. این روش نسبت به روش های معمولی زمان کمتری مصرف می کند .

مراحل انجام و نصب کامپوزیت ونیر دندان فیلم

ونیر کامپوزیت دندان در دندانپزشکی زیبایی روشی منحصر به فرد و کم تهاجمی است. روکش های ونیر کامپوزیت با اشکال زیبا و متقارن، لبخندی زیبا و قابل پیش بینی را در یک جلسه درمان به ارمغان می آورد.

مراحل انجام و نصب کامپوزیت ونیر دندان

این روش عالی برای اصلاح طرح لبخند و داشتن دندان هایی مرتب و یکدست می باشد. با استفاده از این روش می توانید عیوب ظاهری دندان را پوشش داده و با اطمینان لبخندی زیبا داشته باشید.

دکتر علیرضا میرزائی
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWT آخن آلمان
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • مدرس رسمی Institute of Esthetic & Restorative Dentistry آلمان
  • مدرس بخش لیزر آکادمی اندودانتیکس های ایران

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند ، بازسازی دندان های از دست رفته و تجربه دندانپزشکی بدون درد با مطب دکتر علیرضا میرزائی ۰0114423450322391662 –021 تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

Choose your preferred day and time.

Contact you – free consultation