لیفت لثه (افزایش طول تاج) با لیزر | مزایا و معایب

لیفت لثه یا ژنژیوکتومی (افزایش طول تاج)

لبخند زیبا از دندان های صاف، سفید و با فاصله یکسان تشکیل شده است. خط لثه صاف و یکدست نیز برای ظاهر کلی لبخند مهم است.

می توان گفت لثه ها دندان ها را قاب می کنند و تعادل درست بین بافت پریودنتال و ساختار دندان مهم است. اگر بیمار دارای بافت لثه بیش از حد باشد، لبخند می تواند لثه ای است. در این حالت دندان ها زیبایی خود را نخواهند داشت چرا که در زیر لثه پنهان شده اند.

لیفت لثه، بافت اضافی لثه را از بین می برد و خط لثه را تغییر شکل می دهد تا نسبت بین بافت نرم و دندان را بهبود بخشد.

لیفت لثه (افزایش طول تاج) با لیزر | مزایا و معایب

لیفت لثه به روش سنتی و یا با استفاده لیزر انجام می شود. در کلینیک دندانپزشکی دکتر میرزایی لیفت لثه با استاده از لیزر اربیوم با کمترین خونریزی، بهبودی سریع، بدون بی حسی و درد انجام می شود.

ما به شما لیفت لثه با لیزر را توصیه می کنیم و در این مقاله در مورد روش سنتی و مزایای استفاده از روش لیفت لثه با لیزر و همچنین هزینه آن صحبت خواهیم کرد.

لیفت سنتی لثه

درمان لیفت لثه سالهاست که انجام می شود. لیفت لثه خط لثه را تغییر می دهد تا لبخندی متعادل و متقارن ایجاد کند. لیفت سنتی لثه با استفاده از اسکالپل دندانی انجام می شود. چاقوی جراحی به صورت دستی بافت اضافی لثه را جدا می کند تا ساختار دندان بیشتری را در معرض دید قرار دهد. اگرچه لیفت سنتی لثه با استفاده از یک بی حس کننده موضعی انجام می شود، اما این روش منجر به خونریزی قابل توجه شده و روند بهبودی طولانی داشته و تا زمان بهبودی فرد درد و ناراحتی را احساس می کند.

براساس مقدار بافت لثه برداشته شده حتی ممکن است برای ترمیم بافت لثه، خط لثه بخیه زده شود. در حالی که لیفت سنتی لثه نتایج زیبایی را به همراه دارد اما راه بهتری برای تغییر شکل خط لثه وجود دارد.

لیفت لثه با لیزر

لیفت لثه با لیزر خط لثه را تغییر می‌دهد تا نسبت بین دندان ها و بافت های لثه را درست مانند لیفت لثه سنتی بهبود ببخشد. با این حال، به جای استفاده از چاقوی جراحی دستی، از لیزر برای لیفت لثه استفاده می کند. لیزر پرقدرت از انرژی نور برای برداشتن بافت لثه استفاده می کند. این روش کم تهاجمی و تقریباً بدون درد است. در مقایسه با لیفت لثه سنتی، لیفت لثه با لیزر روشی مطمئن تر و دقیق تری برای از بین بردن بافت اضافی است.

ویدئو لیفت لثه با لیزر _ دکتر علیرضا میرزائی

مزایای لیفت لثه با لیزر

لیفت لثه با لیزر از فناوری پیشرفته دندانپزشکی برای بهبود نتایج برای بیماران استفاده می کند. در زیر برخی از مزایای بسیاری که لیفت لثه با لیزر در مقایسه با روش سنتی ارائه می دهد آورده شده است:

دقت بالا: لیزر برش را از نزدیک خط لثه انجام می دهد و به دندانپزشک اجازه می دهد تا خط لثه را با دقت تغییر دهد. دقت لیفت لثه با لیزر را نمی توان با یک اسکالپل دستی مقایسه کرد.

خونریزی کمتر: بر خلاف لیفت سنتی لثه، لیفت لثه با لیزر تقریباً بدون خونریزی است. همانطور که لیزر بافت اضافی لثه را برش می دهد، به طور همزمان بافت ها را می سوزاند تا خونریزی را به حداقل برساند.

تقریباً بدون درد: از آنجایی که لیزر مورد استفاده در لیفت لثه با لیزر اعصاب و بافت ها را در حین برش می سوزاند، بیمار احتمالاً در حین عمل خود درد کمی احساس می‌کند. بسیاری از بیماران نیاز به بی حسی موضعی ندارند و بی حسی موضعی برای راحتی بیشتر استفاده می شود.

بهبودی سریعتر: لیفت لثه با لیزر نیازی به بخیه ندارد چرا که هیچ زخم بازی وجود ندارد. به همین دلیل، بهبودی از لیفت لثه با لیزر بسیار سریعتر از روش سنتی لیفت است.

لیفت لثه (افزایش طول تاج) با لیزر | مزایا و معایب

مزیت لیزر اربیوم برای لیفت لثه نسبت به لیزر دایود

از هر دو لیزر دایود و اربیوم برای لیفت لثه استفاده می شود. اما توصیه ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر میرزایی استفاده از لیزر اربیوم است. چرا که لیزر دایود با ایجاد گرما در مقایسه با لیزر اربیوم که سرد است آسیب بیشتری به بافت می زند.

گفتنی است در زمان استفاده از لیزر دایود در صورتی که میزان بافت برداشتی زیاد باشد بیمار درد احساس خواهد کرد و در نتیجه باید برای بیمار از بی حسی استفاده شود. در اینصورت حتی بعد از لیفت فرد التهاب و درد را نیز تجربه خواهد کرد.

علاوه بر موارد گفته شده لیزر اربیوم یک لیزر بافت نرم و سخت است و در حین لیفت لثه می توان برای بازسازی لثه و استخوان برای حفظ سلامت پریودنتال بیمار از آن استفاده کرد.

هزینه لیفت لثه

هزینه متوسط لیفت لثه براساس روند درمان مورد نیاز متفاوت است. “هزینه لیفت لثه در تهران”   به چند عامل بستگی دارد و از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

برخی از عوامل تاثیر گذار بر هزینه شامل تخصص دندانپزشک، کیفیت کار، ابزار و تکنولوژی مورد استفاده  و محل انجام لیفت لثه است.

برای لیفت لثه، مقدار تعیین شده  و بسته ایی وجود ندارد زیرا برای هر بیمار شرایط خاص خود را داشته  و “هزینه لیفت لثه” بصورت سفارشی و مناسب شخص تعیین می شود.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر میرزایی لیفت لثه بدون درد با جدید ترین فن آوری لیزر دندانپزشکی “لیزر اربیوم” ، با کمترین خونریزی و بسرعت  انجام می شود.

دکتر علیرضا میرزائی – جراح دندانپزشک

  • مدرس ‌‌پژوهشگر
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWTH آخن آلمان
  • مدرس رسمی بخش لیزر دانشگاه RWTH آخن آلمان
  • پژوهشگر مرکز تحقیقات لیزر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • عضو هیات علمی انستیتو لیزر AALZ آلمان
  • مدرس رسمی و بین المللی کمپانی WOOD PECKER در سال ۲۰۲۳

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند و بازسازی دندان های از دست رفته با روش کاشت ایمپلنت دندان با مطب دکتر علیرضا میرزائی  ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴  تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴