Search
Close this search box.

لمینت های سرامیکی و ایمکس (E-MAX)

لمینت های سرامیکی و ایمکس (E-MAX) چیست

همه ی ما به اهمیت وجود دندان ها واقف هستیم. دندان ها علاوه بر نقش عملکردی خود، بر زیبایی افراد نیز تاثیر زیادی دارند. داشتن دندان های صاف و زیبا اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد. دندانپزشکی زیبایی با استفاده از روش های مختلف تلاش می کند لبخندی زیبا و کارآمد را به افراد هدیه دهد. یکی از این روش ها استفاده از انواع لمینت برای دندان ها است.

لمینت ها در اصل پوسته های نازکی هستند که بر روی دندان ها قرار می گیرند. انواع مختلف لمینت ها یا همان ونیر ها ترمیم های زیبایی، محافظ و ماندگاری هستند که لبخندی زیبا را برای افراد به ارمغان می آورند. در ادامه به بررسی لمینت های نوع سرامیکی و ایمکس (E-MAX) می پردازیم.

لمینت های سرامیکی

 

emax fature

سرامیک های دندانی موادی هستند که با هدف تولید پروتزهای دندانی طراحی شده اند که به نوبه خود برای جایگزینی ساختارهای دندانی از دست رفته یا آسیب دیده استفاده می شوند. سرامیک ها مواد معدنی و غیرفلزی هستند که توسط انسان با حرارت دادن مواد معدنی خام در دما های بالا ساخته می‌شود.

لمینت های سرامیکی هم همانطور که از اسم آن ها مشخص است از سرامیک ساخته شده اند و پر کاربردترین نوع لمینت هستند. آن ها خود به دو نوع ونیر های پرسلن فشرده (E-MAX) و ونیرهای پرسلن فلدسپاتی تقسیم می شوند.

ونیرهای پرسلن فلدسپاتی بصورت لایه لایه هستند (ضخیم هستند) و در دمای بالا سفت می شوند در صورتی که نوع ایمکس، ونیر لمینت تمام سرامیکی بسیار فشرده است که دارای رنگ شفاف، جذاب همراه با استحکام و دوام بیشتر است. این نوع لمینت از یک بلوک سرامیک حاوی لیتیوم دی سیلیکاتی ساخته شده است.

مزایای لمینت ونیرهای (E-MAX)

emax

لمینت ونیرهای E-MAX در مقایسه با سایر لمینت ها به حداقل آماده سازی دندان نیاز دارد و پیشرفتی در فناوری دندان محسوب می‌شود (گاهی حتی نیاز به آماده سازی سطح دندان نیز وجود ندارد). آن ها سخت و بادوام و دارای عمر طولانی بوده و در عین حال از نظر ظاهری ظریف هستند.

در این لمینت ها هیچ پایه آلیاژ فلزی وجود ندارد و به این معنی است که هیچ خط خاکستری ناخوشایندی در اطراف خط لثه وجود نخواهد داشت. همچنین مدت زمان آماده سازی آن ها کوتاه (یک هفته) است و از آنجایی که دندان ها یا نیاز به آماده سازی ندارند و یا میزان آماده سازی بسیار کم است این مدت زمان تا نصب ونیر برای بیمار ناخوشایند نخواهد بود. همچنین به دلیل سطح بسیار صاف این نوع لمینت پلاک و جرم بر روی آن ها تشکیل نمی شود.

دکتر علیرضا میرزائی
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWT آخن آلمان
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • مدرس رسمی Institute of Esthetic & Restorative Dentistry آلمان
  • مدرس بخش لیزر آکادمی اندودانتیکس های ایران

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند ، بازسازی دندان های از دست رفته و تجربه دندانپزشکی بدون درد با مطب دکتر علیرضا میرزائی ۰0114423450322391662 –021 تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

Choose your preferred day and time.

Contact you – free consultation