Search
Close this search box.

طراحی لبخند هالیوودی – دندانپزشکی زیبایی

لبخند هالیوودی

امروزه بسیاری از افراد از ما در مورد لبخند هالیوودی می پرسند. آن ها تمایل دارند دندان های نامرتب و تغییر رنگ یافته آن ها به دندان هایی بسیار سفید، صاف، شفاف، کامل و دارای روکش تبدیل شوند که در هنگام خندیدن تمامی عرض دهان آن ها پر شود و به چهره آن ها جلوه زیباتری بدهد. این ها ویژگی های لبخند هالیوودی است که نام آن برگرفته از زیبایی لبخند بازیگران هالیوود است.

البته دیدگاهی هم وجود که ترجیح می دهد که به سفیدی و روشنی دندان ها زیاد اصرار نمی شود و تاکید دارد که لبخند طبیعی باشد و با اجزای صورت شخص در هارمونی باشد.

راه های زیادی برای روشن کردن، نظم دهی به دندان ها و در نتیجه داشتن این نوع لبخند زیبا وجود دارد. برای زیبا شدن لبخند می توان از لمینت، باندینگ، کامپوزیت، روکش، ایمپلنت، سفید کردن و بلیچینگ و … استفاده کرد. بسته به وضعیت کلی دندان ها در کنار هم، فرم دهان و صورت فرد، آسیب های وارد شده به دندان، نظر دندانپزشک و توان مالی فرد می توان از این روش ها استفاده کرد.

چگونه می توانیم لبخند هالیوودی داشته باشیم؟

ابتدا وضعیت دندان‌های شما را بررسی می‌کنیم تا ببینیم آیا دندان‌ها و بایت شما (موقعیت دندان‌ها و فک‌ها در هنگام بسته بودن دهان) برای زیبا سازی و روکش دادن لبخند هالیوودی مناسب است یا خیر. در صورتی که دندان های سالم و مرتبی داشته باشید کار بسیار آسان خواهد بود. اما اگر دندان های نامرتب یا مشکل دندان قروچه شدید دارید باید از  براکت برای مرتب کردن دندان های خود استفاده کنید. در صورتی که در هنگام لبخند زدن بخش زیادی از لثه دیده می شود نیاز به لیفت لثه خواهید داشت و اگر از پوسیدگی دندان یا بیماری فعال لثه رنج می برید، قبل از شروع دندانپزشکی زیبایی، از شما خواسته می شود که این مشکلات را با دندانپزشک خود برطرف کنید   گاهی ممکن است دندان هایی را از دست داده باشید که می توان با ایمپلنت یا بریج آن ها را جایگزین کنیم.

بعد از رفع این مشکلات دندان آماده اجرای طرح لبخند به روش های باندینگ، ونیر پرسلاین (لمینت)، لمینت لومینیرز، روکش و پرکردگی به رنگ دندان است. استفاده از لمینت یکی از پر طرفدارترین روش ها است.

دکتر علیرضا میرزائی
  • دانش آموخته لیزر از دانشگاه RWT آخن آلمان
  • مشاور عالی بخش لیزر دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی
  • مدرس رسمی Institute of Esthetic & Restorative Dentistry آلمان
  • مدرس بخش لیزر آکادمی اندودانتیکس های ایران

برای دریافت بهترین راهکار و مشاوره برای اصلاح طرح لبخند ، بازسازی دندان های از دست رفته و تجربه دندانپزشکی بدون درد با مطب دکتر علیرضا میرزائی ۰0114423450322391662 –021 تماس بگیرید.

و یا پیام خود را در فرم ارسال پیام برای ما بفرستید »

شماره واتساپ ۰۹۳۸۳۸۰۱۵۳۴ 

Choose your preferred day and time.

Contact you – free consultation